Výkřiky do tmy

Černé nebe

Jsem holka z Moravy. A nemám důvod se za to stydět. Myslím, že na to, že jsem prožila dvaadvacet let v Brně, v podstatě jsem tam nejčastěji, světe div se, po necelým roce “rožni” zcela přirozeně přešlo na “rozsviť”. A to, i když jsem zrovna na Moravě.
“Su” už taky není tak časté, šalina přetrvává, zejména proto, že když už s ní jedu, mám takovou radost, že tramvaj jde mimo mě.
A protože jsem z Moravy, mám tam přátele a rodinu.
Takže když se Českem prohnalo tornádo a srovnalo se zemí některé vesnice, neměla jsem daleko k odvozu do IKEMU. Celou noc jsem nespala, sledovala radar a snažila se dostat jakoukoli odpověď od lidí, které znám.
Bylo mi příšerně, protože v noci jsem nezjistila nic a pouze jsem bezmocně sledovala mimořádná vysílání.

A modlila se. Jsem věřící a nejednou mi to zachránilo život. A přitom jsem vyrostla v ateistické rodině, zvláštní.

Až další den, kolem poledne, se mi ozvali všichni, o které jsem měla strach. Celej den jsem nefungovala. Ihned se rozjely sbírky. Zatímco mezi lidmi se vybralo nejvíc v historii naší země, Schillerka a Babiš si jeli udělat PR. Tak jasně. Jen nečekali, že jejich záchvat smíchu bude zdokumentován. Jak se jim asi spí? Mají nějaký svědomí? Nerozumím ničemu. Pomoc projednají v pondělí, úrok na půjčky bude, ale malej, to dá rozum. A dary budou zdaněny… Nikdy jsem neměla větší potřebu dát Aleně do držky.
V nejbližší době jedeme SUV s přívěsem z Prahy na Moravu. Není toho málo, co chci darovat. A považuji to za samozřejmý.
Kdo sledoval tu neskutečnou finanční pomoc ze všech stran, nepoznal by, že jsme v době mezikovidové a mnozí stále bez práce! Tak neuvěřitelní dokážeme bejt!
Je to dojemný, ale smutný. Umíme se spojit proti něčemu, když přijde takový extrém, dokonce i pro něco. Vláda v pondělí projednala, že Moravě pomůže. Z našich daní, ale tak hlavně, že se o tom muselo jednat.
Kdyby se všichni poslanci vzdali jednoho měsíčního platu…

Tečku všemu udělal idiot z Hradu, Ovčáček zřejmě nyní velmi často brečí na hajzlu. Zeman je všem (dobře, mnohým) bytostně odpornej. Ještě aby ne. Může si myslet cokoli. Ale je k zblití, co jako hlava státu veřejně prezentuje. Je to nemocnej člověk. Je to lidma zvolenej prezident. Ale především je to odpornej chlap, kterej je plnej zloby a zášti.

Zatímco solidaritu s Moravou ihned projevila prezidentka Slovenska, Zemana museli zřejmě nejdřív poskládat, probudit, aby vůbec něco řekl. Bizár, ostuda, bez komentáře.
Aby nám přiroda připomněla, že už má lidského druhu dost, velmi silné bouřky byly včera hlavně v Čechách. A bydlení pod střechou je děs! Začalo to Silvestrem a pokračuje každou bouřkou. Třepal se mi celej byt, hromy mi třískaly nad hlavou, blesky místo lampy a slejvák se silným větrem nešetřili okna. Nespala jsem. Naštěstí dnes nic nemám, takže je úplně jedno, že už bylo poledne.

A jen tak mimochodem, vláda tohle vše využila opět k tomu, aby co nejrychleji a hlavně v tichosti prosadila novelu o veřejným zdraví. Už jsem o ní psala. To je tak pokrytecký!   

Aby toho nebylo málo, Charlie už na tom líp nebude, necelejch 16 let je prostě věk. Netrápî se, to bychom nikdy nedopustili. Ale trápím se tím já, tak moc bych si ho chtěla vzít do Prahy, ale nemůžu.
Začínají prázdniny a já v tomhle článku nenapsala jedinej pozitivní bod. Čeká mě samotest, tak snad i on udrží tuhle negativní vlnu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.