Výkřiky do tmy

Cesta za snem 2021

V létě mě čeká bláznivé dobrodružství. Rozhodla jsem se aktivně podpořit projekt Cesta za snem. O co se jedná? Strávíme týden na kolech. Zdraví, hendikepovaní. Na tom totiž vůbec nezáleží. A máme jediný cíl. Přežít! Haha!
Ale především s celým týmem podpořit Tomáše.
Dnes mi již dorazil oficiální mail. Tandemové kolo je skvělá aktivita. A asi není náhodou, že si ke mně opět našlo cestu.

Poprvé jsem si tento sport vyzkoušela v roce 2011 v rámci MUNI. A již nyní se těším na smích, ale i soutěžní atmosféru. A spoustu sprostých slov – až budu absolutně vyřízená. Ehm!
Můj parťák přijede jen kvůli tomuto závodu ze Švédska. Což je radost!

Vzhledem ke Covidové situaci nás zřejmě nečeká velká afterparty na Kampě, ale to nevadí! Já si to pivo dám někdy během cesty! Ha!
Předpokládám, že mě čeká týden plný nezapomenutelného. Jak píše Káťa v mailu. Viděla jsem videa. Haha! Bude to sranda!
Tímto děkuji i Milanovi z Brna (spolek Vodící pes), který mě s týmem propojil!

Do Prahy se vrátím zničená, unavená, šťastná! To je jasný. A moc doufám, že Tomáš bude šťastnej s námi. Jak já miluji cokoli s přesahem!

Sama totiž vím, jak rychle se může člověku změnit život! Sama vím, jak moc je zdraví vzácné. Fyzické i psychické. Psychické ještě o něco víc, alespoň tak to píše můj život. Vždy je důležité, aby se našla parta, která chce jakkoli pomoci! A to my chceme.
A jaká je moje meta? Denně dát alespoň padesát kiláků. Za tuhle větu se budu hned první den proklínat. Jezdit i v noci, protože to jsem v Brně nezažila! Ale hlavně si to co nejvíc užít! Vo tom to totiž je!

Ahoj týme,

s velkou fanfárou slavnostně oznamuji, že jsme opět kompletní!

Naši partu se včera rozhodla doplnit Markéta Kuchařová, která hrdě obsadí volné místo na tandemu. Viděla i pár fotek a videí v naší facebookové skupině a už se na nás moc těší. Takže Markétko, vítej v týmu!

A když píšu, že jsme kompletní, myslím tím včetně patrona! Letos budeme ukrajovat kilometry pro Tomáše Korečka, který se po těžké autonehodě ocitl na invalidním vozíku. Jeho příběh si můžete přečíst níže:

Jmenuji se Tomáš Koreček, narodil jsem se 4.sprna 1997 a bydlím od narození v Nové Vsi u Chotěboře. Při pohledu na mě si jistě říkáte z jakého důvodu jsem asi tak na vozíku a tady je odpověď. Asi jako většina mladých kluků jsem vždy měl zálibu v motorkách, autech a rád jsem chodil do fitka, prostě do mých 18ti let jsem mohl dělat vše, co jsem chtěl a byl jsem také naprosto zdravý kluk, co studoval čtvrtým rokem střední školu konkrétně Obchodní akademii v Chotěboři. Jenže zrovna jízda do školy, se mi v pondělí 12.10.2015 stala osudnou – díky těžké autonehodě se mi změnil úplně celý život a většinu času teď trávím na invalidním vozíku. Ne, že bych nemohl chodit, to mohu, ale to víte, 10 měsíců v kómatu si nese nějaké následky a nic nejde hned. Strávil jsem spoustu času v nemocnicích, rehabilitačních centrech či jiných zdravotních zařízení a i přesto, že mi tenhle nehezký osud vzal téměř všechny mé záliby, já se nevzdávám a cvičím, jak jen mi to tělo každý den dovolí. Baví mě to – tak jako mám stále rád motorky a auta. Chtěl bych zase znovu normálně chodit, abych si nějaké auto mohl pořídit a zároveň bych tím i rád hlavně ulehčil život lidem, kteří se teď o mě nejvíc starají. Jsem rád za lidi kolem, především za rodinu a přátelé, jelikož mám rád společnost a díky nim, jsem nikdy neztratil úsměv z tváře. Takže jak se říká – všechno jde, když se chce – tak i tak je teď mým hlavním cílem chůze. Nevzdat se je to nejdůležitější – vždyť přeci s trpělivostí se nejdál dojde.

Mějte se všichni krásně a doufejme, že se v této sestavě brzy potkáme 

Ing. Kateřina Neumitková

Tak jo! Vstříc novým přátelstvím. Je mi ctí! A doufám, že budu celému týmu k užitku! Spacák, absence restaurací, kaváren, šatiček, vany. Ale po celém roce je dost možná přesně tohle tím, co moje tělo i duše potřebuje!

By the way: Kdo mě zná, tak ví, že to bude deset let, kdy jsem studovala Baltistiku. No nedostudovala. To se taky ví.

A pak že náhody, osud! A kdo ví, třeba se v létě mrknu konečně i do Skandinávie. Minä rakastan Suomi! Ale Švédsko je taky skvělý! Juch!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.